Time table

För upplysning ring bokningen 0940-150 30 

eller mail info@lapplandspilen.se

Hemavan - Vilhelmina - Stockholm (Södergående turer)

Avg: Torsdag & Söndag Hållplatser
16.45 Sånninggården,
17.00 Hemavan, ICA-Posten
17.30 Tärnaby, Trolltrumman
18.15 Slussfors, Hpl Skolan
19.15 Storuman, Busstation
20.30 Vilhelmina, Busstation*
21.30 Åsele, Busstation
22.30 Junsele, ICA
22.55 Näsåker, Flintabaren
23.30 Sollefteå, Busstation
00.00 Kramfors, Järvägsgatan 14
00.30 Härnösand, Hpl E4 lasarett
02.00 Sundsvall, Busstation*
02.50 Hudiksvall, Route 66
03.40 Söderhamn, Resecentrum
04.45 Gävle, Gävle bro
06.00 Uppsala, Hjalmarbrantings gata
06.30 Arlanda, term 5 hpl 14-20 
06.45 Upplands Väsby, Scandic
07.00 Stockholm, Cityterminalen
*30 min rast i Vilhelmina, bussen ankommer 20:00 och åker 20:30
*45 min rast i Sundsvall, bussen ankommer 01:15 och åker igen 02:00

 

Stockholm - Vilhelmina - Hemavan (Norrgående turer)

Avg: Måndag & Fredag Hållplatser
09:00 Stockholm, Cityterminalen
09:15 Upplands Väsby, Scandic
09:30 Arlanda, term 5 hpl 14-20 
10:00 Uppsala, Hjalmarbrantings gata
11:15 Gävle, Gävle bro
13:00 Söderhamn, Resecentrum
13.40 Hudiksvall, Route 66
15.00 Sundsvall, Busstation
15.40 Härnösand, Hpl E4 lasarett
16.10 Kramfors, Järvägsgatan 14
17.30 Sollefteå, Busstation*
18.05 Näsåker, Flintabaren
18.30 Junsele, ICA
19.20 Åsele, Busstation
20.10 Vilhelmina, Busstation (rast söderg.)
21.00 Storuman, Busstation
21.45 Slussfors, Hpl Skolan
22.20 Tärnaby, Trolltrumman
22.45 Hemavan, ICA-Posten
23.00 Sånninggården,
                        
*45 min rast i Tönnebro / Hakkegård. Bussen ankommer 12:00 och kör igen 12:45
*30 min rast i Sollefteå. Bussen ankommer 17:00 och kör igen 17:30

 

Bussen Angör endast hållplatserna vid förbokade biljetter.

Mellan Sånninggården - Vilhelmina går det ibland mindre fordon beroende på omsättning av resenärer. Det kan vara allt från taxibil till minibuss. Håll utkik eller ring vid oklarheter.

OBS! Ändrade tider vid vissa större helger och separat sommartidtabell.
Ring gärna till kontoret så hjälper vi Er hitta rätt dag och tid.

Kontrollera själv att tidtabellen är aktuell inför Er resa!

OBLIGATORISK PLATSBOKNING!